Radca Prawny Maciej Bedyński
Radca Prawny Marzena Świniarska-Małecka

O nas

Maciej Bedyński

Redaktor naczelnyradca prawnymb@wsądzie.pl

Z postępowaniami sądowymi mam do czynienia od ponad 12 lat. Jako radca prawny reprezentuję klientów przed sądami od 7 lat. Wiele doświadczeń i sytuacji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, zrodziło we mnie potrzebę ujawnienia ich szerszemu gronu odbiorców. Moim celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w sposób prosty, bez nadmiernego teoretyzowania i skomplikowanego języka prawniczego.

Główną przyczyną powstania portalu wSądzie.pl jest chęć pokazania osobom, które zamierzają samodzielnie działać w sądzie, jak i takim, które udają się do sądu po raz pierwszy, że nie taki diabeł straszny oraz uświadomienie, że samodzielne prowadzenie sprawy w sądzie wiąże się z odpowiedzialnością i jest obarczone ryzykiem. Potoczne rozumienie pewnych sytuacji niekoniecznie musi oznaczać właściwe ich rozpoznanie prawne.

Od ponad 6 lat prowadzę kilkuset postępowaniach sądowych, w których mam do czynienia z wieloma biegłymi, świadkami, kolegami mecenasami i oczywiście z różnymi składami orzekającymi (sądami). W tym czasie miałem również przyjemność występować przed Sądem Najwyższym.

Celem portalu ma być uspokojenie i przygotowanie osób, które udają się do Sądu po raz pierwszy.  Moim zamiarem jest również uświadomienie osobom już aktywnie działających w sprawie sądowej, że sprawy z pozoru oczywiste mogą takimi nie być, a skorzystanie z pomocy mecenasa-profesjonalnego pełnomocnika jest konieczne.

Na portalu można znaleźć historie inspirowane rzeczywistymi sprawami, z którymi miałem do czynienia na sali sądowej (zakładka Wpisy) oraz zbiór praktycznych porad i informacji, które będą na bieżąco aktualizowane, a które stanowią moją odpowiedź na zwyczajne, często zadawane pytania, z którymi spotykam się w czasie mojej praktyki zawodowej (zakładka Pytania i Odpowiedzi).

Chcesz na bieżąco mieć informacje o aktualizacji treści na wsądzie.pl zapisz się do newslettera bądź śledź nasze konto na portali Facebook i LinkedIn.

Chcesz bym poruszył istotne dla Ciebie kwestie, zapraszam do kontaktu mailowego.

 

Marzena Świniarska

radca prawnyms@wsadzie.pl

Od 2013 r. mam do czynienia z postępowaniami sądowymi, obecnie już jako zawodowy pełnomocnik występuje na salach sądowych. W mojej praktyce zajmuję się w szczególności sprawami rodzinnymi (np. o rozwód, o alimenty), a nadto posiadam uprawnienia mediatora sądowego – m.in. tego rodzaju tematyka będzie również poruszana przeze mnie na portalu.